Kompendium24 skierowało do studentów medycyny (szczególnie lat starszych) oraz młodych lekarzy informacje o dwóch bezpłatnych inicjatywach wspierających ich rozwój zawodowy i edukację.
1. Wiedzę praktyczną (Soft Skills) wesprze: Webinar z dr n. med. Katarzyną Nessler (byłą Prezydent Vasco da Gama Movement) o budowaniu międzynarodowej sieci kontaktów i współpracy z organizacjami takimi jak WONCA.
Czego się dowiedzą się studenci? Jak znaleźć staże, wykorzystać projekty naukowe i wyróżnić się na tle tysięcy innych lekarzy.
Link do bezpłatnego materiału: https://bit.ly/Globalna-kariera-w-medycynie
2. Przygotowanie merytoryczne (Hard Skills) da: Próbny LEK Wiosna 2026 – interaktywny sprawdzian wiedzy z szansą na wygranie iPadów.
Jest to edukacyjna inicjatywa skierowana do studentów medycyny po 5. roku oraz młodych lekarzy, której celem jest przygotowanie do Lekarskiego Egzaminu Końcowego w formie interaktywnej zabawy
https://bit.ly/ProbnyLEKwiosna2026
Uczestnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując test złożony z 200 pytań z ubiegłych lat, a następnie otrzymać szczegółową analizę swoich wyników z podziałem na dziedziny. Dodatkowo najlepsi mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody – w tym iPady oraz zestawy upominków od Kompendium24. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Konkurs trwa do 6 lutego 2026.