Podatek 2016

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PODATKU
DOCHODOWEGO OD OSÓB FIZYCZNYCH
ZA 2016 ROK

Wobec konieczności dostarczenia podatnikom informacji PIT – 11 i PIT – 40 w ustawowym terminie do końca lutego 2017 r., informujemy, że w dniach:

16 luty 2017 r. - 17 luty 2017 r. oraz 20 luty 2017 r. - 21 luty 2017 r.

w Dziale Płac przy ul. Poniatowskiego 15 w godzinach od  9.00 do 15.00 będą do odbioru informacje o uzyskanych dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy      za  2016 r. PIT – 11 oraz PIT – 40 wraz z zaświadczeniami zawierającymi informację o skorygowanych kosztach uzyskania przychodu z tytułu korzystania z praw autorskich i pokrewnych.

Roczne rozliczenie podatku podatnicy winni złożyć do właściwych (wg miejsca zamieszkania) Urzędów Skarbowych do dnia 02 maja roku następującego po roku podatkowym. (art. 45 Ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych – tekst jednolity).

Podatnicy, którzy uzyskali dochody wyłącznie w Śląskim Uniwersytecie Medycznym   w Katowicach i przed 10 stycznia 2017 r. w Dziale Płac złożą oświadczenie na druku PIT- 12 mogą być rozliczeni przez Uczelnię. Wynikająca z rozliczenia różnica między potrąconym     a należnym Urzędowi Skarbowemu podatkiem zostanie rozliczona wraz z wynagrodzeniem za miesiąc marzec 2017 r.

Zaświadczenia o wynagrodzeniach osiągniętych w 2016 r. przez zatrudnionych w Uczelni emerytów i rencistów, którzy zgłosili w Dziale ds. Pracowniczych i Socjalnych otrzymanie decyzji ZUS zostaną przekazane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pocztą do dnia 28 lutego 2017 r.

[Przesłano przez: Ilona Ślężyńska]